Koronawirus - Informacje

Informacja dotycząca działania firmy podczas trwania epidemi wirusa COVID-19

Firma Mil-Mag dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo podczas współpracy z nami w trwającej epidemii. Nasze oddziały przy zachowaniu szczególnej ostrożności nadal w pełni funkcjonują i są dla Państwa dostępne. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was aktualnie wprowadzone obostrzenia utrudniają funkcjonowanie, dlatego wychodzimy na przeciw tej sytuacji i nadal świadczymy usługi na najwyższym poziomie.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i zrób zakupy nie wychodząc z domu. 

busik

Dysponujemy transportem własnym dlatego oferujemy zakupy z dostawą realizowaną przez naszą firmę. W bezpiecznych warunkach dostarczymy i przeprowadzimy podstawowe szkolenie z użytkowania zakupionych urządzeń. Urządzenia w drodze serwisowej takie jak kosiarki, traktory i inne maszyny ciężkie  - odbierzemy, wycenimy, naprawimy - dostarczymy! W promieniu 50 km od naszysch sklepów zakupione urządzenia dowozimy gratis! Dla Państwa wygody dostępne są także przesyłki kurierskie.

Zapraszamy do współpracy

Husqvarna Automower® 330x - 430x - 450x

Kosiarki Husqvarna Automower® seria X

mower family


automower orange

Koncepcja

Husqvarna Automower X® należy do trzeciej generacji kosiarek serii automower. W porównaniu do poprzednich urządzeń wprowadzono szereg nowych rozwiązań dzięki którym osiągnięto skuteczność pracy na powierzchni ponad 3000m2. Zwarta i jednolita budowa nowej platformy charakteryzuje się doskonałym rozkładem masy i niskim środkiem ciężkości. Nowy podświetlany, intuicyjny wyświetlacz z prostymi i czytelnymi ikonami pozwala na łatwą nawigację pośród wielu innowacyjnych funkcji urządzenia. Doskonałe połączenie modułu nawigacji GPS z czujnikiem zegara pogodowego pozwala kosiarce wydajnie pracować w skomplikowanych i nierównych ogrodach. Kosiarka to zaawansowane urządzenie zabezpieczone przed kradzieżą za pomocą alarmu oraz kodu PIN, bez którego ponowne wykorzystanie urządzenia staje się niemożliwe bez pominięcia ściśle strzerzonej bazy danych kodów oraz bazy danych urządzeń skradzionych. Stosując wiele rozlełych innowacji i patentów kosiarki Husqvarna Automower 330x ® stały się wiodącymi technologicznie maszynami na rynku światowym.

 

blade disc

Zadba o zdrowy rozwój trawnika

Zastosowanie ostrych jak brzytwa niewielkich ostrzy umożliwia dokłądne cięcie bez roztrzaskiwania trawy jak dzieje się to w kosiarkach konwencjonalnych. Dzięki temu trawa staje się bardziej bujna bez przysychających końcówek. Zyskujemy więc piękny zielony kolor, a ścinki trawy użyźniają glebę minimalizując potrzebę dodatkowego nawożenia. Nieregularny sposób poruszania się po trawniku zapewni równomierny efekt koszenia na całym trawniku, a wsparcie czujników wzrostu pozwoli kosiarce samej zadecydować o miejscu i częstotliwości pracy.

 

 

  

 

Łatwa w obsłudzesterowanie 330x

Zintegrowany pulpit sterujący z graficznym wyświetlaczem zapewnia dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Prosty i czytelny sposób prezentacji pozwala na szybką modyfikację ustawień i kontrolę nad pracą urządzenia. Jest skonstruowany tak, aby dowolny użytkownik bez plątaniny komend mógł w łatwy i szybki sposób decydować o zachowaniach kosiarki. Dodatkowo przycisk "Park" w stacji ładującech w każdej chwili może doprowadzić urządzenie do bazy w celu zaprzestania prac.

Pamięta o bezpieczeństwie

Kosiarka pracuje po zaprogramowaniu w pełni autonomicznie. W związku z tym o bezpieczeństwo dbają czujniki zderzeniowe oraz położenia kosiarki. Zatrzymanie pracy urządzenia odbywa się błyskawicznie w przypadku nieoczekiwanej kolizji lub uniesienia. Program czasów pracy pozwala decydować w jakich godzinach lub dniach kosiarka ma zaprzestać prac... kiedy na przykład bawią się dzieci.

planowanie jazdy

Zasada działania

Kosiarka zautomatyzowana porusza się w terenie wytyczonym przez przewody tworzące pętle indukcyjne. Jest to prosta i łatwa metoda określająca powierzchnie pracy każdej kosiarki automatycznej, a także pełni kilka dodatkowych funkcji. Najważniejszą jest wykluczanie lub ograniczanie dostępu do miejsc gdzie praca kosiarki nie jest potrzebna. Ponadto możemy je wykorzystywać do kierowania kosiarką z bazy do wybranych rejonów ogrodu lub jako przewód doprowadzający w celu ładowania baterii. 

 

 

 

 

 

Programowanie

Układając przewody ograniczające w bardziej złożonych ogrodach powstają mniej lub bardziej oddzielone strefy. Dla Husqvarna Automower X® to żadna przeszkoda. W kilku prostych i łatwych krokach każdy użytkownik może przypisać kiedy, gdzie i jak często kosiarka ma wykonywać pracę. 

 

 

  

Wsparcie systemem GPS

Programowanie stref pracy to nie wszystko. Przecież nie musisz za każdym razem zależnie od pory roku modyfikować ustawień kosiarki. Tu nadchodzi wsparcie czujnika pogodowego analizującego szybkość wzrostu trawy i modułu GPS. Urządzenie uczy się trawnika tworząc mapę terenu wraz z analizą obciążenia w wybranych obszarach aby zapewnić równomierne koszenie.

 

 

 

licznik czasu

Zegar pogodowy

Czujnik pogodowy działa w połączeniu z modułem pracy zegara. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko po to aby utrzymać trawnik w jak najlepszej kondycji i estetyce. Właśnie dlatego kosiarka Husqvarna Automower 430 ® oraz 450x ® korzysta z technologii, która pozwala ocenić tempo wzrostu trawy analizując obciążenie na tarczy tnącej. Dzięki tym informacjom kosiarka pomimo wytyczonych godzin pracy może zwiększać lub zmniejszać intensywność działań dla utrzymania porządanego efektu.

 

 czujnik pogodowy

Spot-cutting ®

Funkcja odpowiada za analizę tempa wzrostu trawy i jest składową czujnika pogodowego. Wykorzystując informacje zebrane na całym trawniku, kosiarka dodatkowo może pozwolić sobie na koszenie w trybie spiralnym. Uruchamiany jest on w momencie gdy kosiarka wykrywa zwiększony przyrost trawy i zaczyna kosić w większym skupieniu nie pozwalając na nierówny rozwój trawnika.

 

 

Korzyści

Prosta w obsłudze, cicha i nowoczesna Husqvarna Automower ® to zupełnie nowy wymiar i postęp w dziedzinie koszenia trawników. Dzięki specyficznej metodzie koszenia i inteligentnym rozwiązaniom to niepozorne urządzenie jest w stanie całkowicie zastąpić konwencjonalne maszyny ogrodowe, a także oszczędzić czas poświęcany przez użytkownika. Kosiarka nie generuje spalin i nieprzyjemnego hałasu. Może pracować 24h na dobę 7 dni w tygodniu, w deszczu i w nocy bez zakłócania spokoju w ogrodzie. Konsumpcja energii elektrycznej przy maksymalnym obciążeniu osiąga poziom 43kWh miesięcznie. Nie potrzebuje skomplikowanych i kosztownych konserwacji wymaganych przy obsłudze urządzeń spalinowych, a inteligentny sposób działania powoduje że bez zbędnych zabiegów, w łatwy i szybki sposób kosiarka jest gotowa do pracy praktycznie w każdej chwili.

*Opisane funkcje i rozwiązania dotyczą wybranych modeli kosiarek serii X.

Autor: Tomasz Kaczmarczyk

Kliknij aby zobaczyć dostępne modele... 

Husqvarna Automower® 450x